Czas na rewanż

W najbliższą sobotę Wiki Sport Centrum LKS Pisarowce zmierzy się z Wisłoką Dębica. Klub Wisłoka Dębica został założony w 1908 roku i jest jednym z najdłużej działających na Podkarpaciu. Starsi kibice do dzisiaj pamiętają nazwiska reprezentujących barwy tego klubu medalistów olimpijskich w zapasach złotego Kazimierza Lipienia, srebrnego jego brata Józefa, brązowego Andrzeja Skrzydlewskiego, czy mistrzów świata Ryszarda Świerada i Romana Wrocławskiego. Wisłoka Dębica to również sekcja piłki nożnej, której I drużyna przez 11 lat występowała w II lidze, a jej wychowankowie tacy jak Mirosław Kalita, Waldemar Piątek czy Krzysztof Benedyk wielokrotnie występowali na ekstraklasowych boiskach.
Obecnie zespół Wisłoki przechodzi mały kryzys po spadku z III ligi. Drużyna została gruntownie odmłodzona, odeszli czołowi zawodnicy i potrzeba czasu, żeby młodzież nabrała doświadczenia i była groźna dla każdego przeciwnika. Z reprezentujących ten klub zawodników zwraca uwagę postać napastnika Irka Grybosia, który swego czasu reprezentował barwy Stali Sanok - pamiętamy go jako twardego i skutecznego egzekutora. W IV lidze w 10 spotkaniach Wisłoka zdobyła 7 punktów, na wyjazdach nie zdobyła żadnego. Przestrzegałbym jednak przed lekceważeniem tej drużyny, gdyż piłkarsko wcale nie odbiega poziomem od wielu IV ligowych drużyn, brakuje tylko jak wspomniałem wcześniej doświadczenia. Mamy swoje rachunki do wyrównania, a okazja nadarza się w najbliższą sobotę. Podopieczni trenera Wacka będą mieli również szansę na rehabilitację po niezbyt zasłużonej porażce w Wiśniowej i mamy wielką nadzieję, że ją wykorzystają. Wiele wskazuje, że do kadry meczowej wróci Fabian Pańko, którego brak był aż nadto widoczny w Wiśniowej. Do normalnej dyspozycji powoli wracają Kamil i Karol Adamiak, co na pewno cieszy trenera oraz sympatyków klubu. Czekamy na zwycięstwo i gorąco tego życzymy!

Prosimy o dobrą frekwencję i pomoc dopingiem naszym chłopcom.

Początek meczu o godz. 11.00. Zapraszamy!