Podsumownaie sezonu LKS Pisarowce.

Runda jesienna sezonu 2015/16 dobiegła końca. Rok 2015 również zbliża się do końca zatem czas podsumowań!!! Kończący się rok na pewno należy uznać do udanych, spodziewany awans pierwszej drużyny z klasy okręgowej do Yessport 4 ligi podkarpackiej to duży sukces nie tylko sportowy ale i organizacyjny. Po awansie i spektakularnych wzmocnieniach drużyn, wszyscy liczyli ze drużyna powalczy o miejsce premiowane awansem do wyższej klasy rozgrywkowej. Jednak jak to w sporcie często bywa, same nazwiska nie gwarantują zdobyczy punktowej. Zdobycie 24 punktów, na które składa się 7 zwycięstw, 3 remisy oraz 5 porażek, należny uznać za wynik poniżej oczekiwań. Siódma lokata podopiecznych trenera Tomasza Wacka na pewno nie odzwierciedla potencjału drużyny. Zatem czego zabrakło aby wynik sportowy był lepszy? Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć sztab szkoleniowy aby czarny scenariusz z przed 2 lat nie powtórzył się w obecnym sezonie ligowym. Przypomnieć należy, że obecny sezon jest ostatnim przed planowaną reorganizacją 3 oraz 4 ligi. Walka o awans lub o prolongatę swojego bytu ligowego zapowiada się na pewno pasjonująco. Miejmy nadzieję że wśród drużyn, które zapewnią sobie miejsce w zreformowanej 4 lidze będzie również nasza drużyna!
Występ drugiej drużyny debiutującej w rozgrywkach klasy 'C' jest na pewno dużym pozytywem. Podopieczni trenera Rafała Pietrzkiewicza, borykający się przez całą rundę z problemami kadrowym,i udowodnili, że wolą walki oraz determinacją można powalczyć o dobry sportowy wynik. Zdobycie 24 punktów oraz 1 miejsce po rundzie jesiennej na pewno cieszą cały zarząd klubu. Należy dodać że w kilku meczach wystąpił trener pierwszej drużyny Tomasz Wacek, który jest dużym autorytetem dla wszystkich zawodników .
Wynik sportowy grupy juniorów jest na pewno pozytywny. 2 miejsce po rundzie jesiennej zadowala lecz należy pamiętać, że ta grupa w czerwcu kończy swoja przygodę z piłką juniorską. Życzymy zatem wszystkim młodym piłkarzom aby znaleźli miejsce w naszym klubie również w następnym sezonie!
Na ogromne słowa uznania zasługują nasi młodzi zawodnicy z grupy orlik, którzy dzielnie walczyli ze swoimi rówieśnikami przez całą rundę. Orlicy mający zaległości w treningu, pokazali ogromne serce do piłki. Przy pomocy naszego klubu już niedługo to oni będą stanowić trzon drużyny.
Szczególne podziękowania należą się osobom, bez których rozegranie meczy byłoby niemożliwe. Panu Zygmuntowi Kaletyńskiemu oraz panu Bogusławowi Rolnikowi, którzy tak dzielnie przygotowywali obiekt do rozgrywania spotkań. Dziękujemy również panu sołtysowi, który wspierał nas we wszystkich sprawach, nie tylko związanych ze sportem. Podziękowania należą się całemu zarządowi, oraz tym wszystkim, którzy w mniejszym lub większym stopniu przyczynili się do tego, żeby w naszej miejscowości istniała drużyna na dobrym ligowym poziomie.
Słowa uznania należą się również prezesowi drużyny, który zaszczepił w nas miłość do piłki. Jurku dziękujemy Ci, że jesteś z nami. Życzymy ci spełnienia marzeń , zwłaszcza tych sportowych. Cytując słowa piosenki Dody - " Nie daj się" - Jurku nie daj się!!!!!!!!!!!!!

Zarząd klubu, zawodnicy i działacze dziękują serdecznie sponsorom oraz Gminie Sanok i Sołectwu Pisarowce za okazaną pomoc.

Opracował: Tomasz Borek