Runda wiosenna czas start!

RUNDA WIOSENNA CZAS START

Wiki Sport Centrum LKS Pisarowce - Granica Stubno

Kiedy: 24.03.2018 godz. 14:00
Gdzie:Rodzinne Centrum Sportu i Rekreacji "WIKI" w Sanoku

Już jutro inauguracja rundy wiosennej, której start został dwukrotnie przełożony. Zapraszamy do przeczytania bardzo ciekawej relacji przedmeczowej przygotowanej przez naszego jutrzejszego rywala.

Czekali, czekali, aż się doczekali! Po jednym z dłuższych okresów przygotowawczych, dwukrotnym przekładaniu startu rozgrywek, aura zaczyna dopisywać co równoznaczne jest ze startem rozgrywek o mistrzostwo IV ligi podkarpackiej. Choć nie wszystkim stan boisk na to pozwoliły, niemal pewne jest rozegranie spotkania pomiędzy LKS Pisarowce a Granicą Stubno.

Już od pewnego czas przyjęło się, że runda wiosenna z reguły trudniejszą jest - każdy chce osiągnąć dla siebie jak najwięcej zwłaszcza kiedy wyznaczony jest określony cel. W zestawieniu drużyn Pisarowiec i Granicy cele obu zespołów znajdują się na odległych biegunach - podczas gdy 4. zespół IV ligi myśli o tym by zakończyć sezon w TOP 3, a może i coś więcej, o tyle w Stubnie mówi się ogromnej chęci zachowania statusu czwartoligowca.

Drużyna z Pisarowiec to zyskująca coraz większe uznanie marka na Podkarpaciu. Wszystko to za sprawą prężnie działającego tam prezesa Pana Jerzego Domaradzkiego. Nie każdy zespół ze szczebla II czy III ligi może sobie pozwolić na wyjazd na obóz przygotowawczy, tym bardziej za granicę. Tego w tym roku doświadczyli podopieczni Damiana Niemczyka, którzy prawie tydzień spędzili w Turcji szlifując formę do startu rozgrywek. Dodatkowo prężnie rozbudowywana jest baza i zaplecze piłkarskie w miejscu dawnej siedziby Stali Sanok, co w perspektywie kilku najbliższych lat sprawiać może wrażenie, że drużyna z Pisarowiec szykuje się na granie wyżej - bo są ku temu predyspozycje.

W trakcie zimowego okresu przygotowawczego podopieczni Damiana Niemczyka rozegrali łącznie 11 gier kontrolnych, z czego 5 wygrali, 3 przegrali i tyle samo zremisowali. Niewiele zmieniło się także w kadrze najbliższego rywala Granicy. Co prawda zespół opuściło 4 graczy, ale tylko Hanson Kumah - Doe był tym, który najczęściej pojawiał się kadrze meczowej LKS - u. Dokonano natomiast kilku ciekawych wzmocnień. W okresie przygotowawczym za występy chwalono pozyskanego z Ukrainy Yuri'a Holovachuk'a, przyzwoicie prezentowali się także pozyskani: Kamil Szarek, Konrad Słowik oraz Paweł Dziedzic, który dość niespodziewanie opuścił KS Wiązownicę na rzecz drużyny z Pisarowiec. Trzeba jednak przyznać, że trener Niemczyk nadal swoją grę opierał będzie o zawodników, którzy stanowili już o sile drużyny. Mowa tu o: Piotrze Hajduku, Piotrze Łuczce, Kamilu Walaszczyku czy o najlepszym strzelcu IV ligi na półmetku - Sebastianie Sobolaku.

Spokojnie do rozgrywek przygotowywała się również Granica, ale już z nowym trenerem Bogusławem Sierżęgą. Drużyna trenowała sumiennie, na wszelkich możliwych płaszczyznach: boisku, orliku i sali gimnastycznej. Zespół rozegrał także siedem spotkań kontrolnych, z których : trzy wygrał, trzy przegrał i jeden zremisował. Drużynę wzmocnili zawodnicy, którzy w przeszłości mieli już okazję grać w koszulce Granicy i z pewnością dodadzą jej jakości. Dobrą informacją i dużym wzmocnieniem jest także powrót do bramki Artura Kuźmy, który całą poprzednią rundę miał straconą wskutek poważnej kontuzji jakiej nabawił się w premierowym meczu Granicy w IV lidze. Cel jaki przyświeca wszystkim związanym z Granicą jest prosty i począwszy od nadchodzącego spotkania z Pisarowcami każdy musi dawać z siebie wszystko by go zrealizować. Zadanie jest trudne, zwłaszcza ze względu na niekorzystne położenie w tabeli, ale wiarą, wolą walki, ambicją i zaangażowaniem wszystko jest do osiągnięcia! Czasami może zabraknąć umiejętności, ale nie może zabraknąć cech wolicjonalnych, gdyż to po części one mają duży wpływ na osiągnięcie sukcesu, zwłaszcza w piłce nożnej!