Zasłużona porażka z faworytem !!!

Nasza drużyna LKS Wiki Sport Centrum Pisarowce mimo dobrej gry i ambitnej postawy uległa w stosunku 0:2 na swoim boisku faworytowi rozgrywek IV ligi zespołowi Izolatora Boguchwała.

Pisaliśmy już w zapowiedzi jaką kadrą dysponuje zespół z Boguchwały. Sprawdziło się to na boisku, gdzie nasz przeciwnik od pierwszej minuty prezentował się jako bardzo dobry technicznie, poukładany taktycznie, praktycznie bez słabych punktów team. Nasz zespół natomiast miał spore trudności z opanowaniem środka pola, brakowało dłuższego przetrzymania piłki i cierpliwości w rozegraniu. Stara maksyma piłkarska mówi, iż gra się tak jak przeciwnik pozwala, a „Izolacja” niestety na wiele nam nie pozwoliła, grając agresywnie szczególnie po stracie piłki w środkowej strefie boiska i zdecydowanie oraz skutecznie w obronie.

Trzeba jednak przyznać, że chłopcy podjęli walkę, nie było dla nich straconych pojedynków i gdyby nie dwa błędy w ustawieniu szyków obronnych mogliśmy uzyskać lepszy wynik.

Należy jednak przyznać, że Izolator zasłużenie zdobył na naszym terenie trzy punkty.

Pewnym usprawiedliwieniem jest fakt, znacznego osłabienia kadry zespołu wynikającego z kontuzji Fabiana Pańko i Mateusza Lisowskiego, niedyspozycji (angina) Kamila Walaszczyka, oraz szybkiej kontuzji dobrze prezentującego się w ostatnich meczach Seby Sobolaka.

W pierwszej połowie Izolator miał kilka sytuacji bramkowych, których dzięki doskonałej postawie najlepszego w naszym zespole Piotrka Hajduka nie zamienił na bramki.

LKS starał się zagrażać bramce gości szczególnie akcjami inicjowanymi przez Sylwka Sikorskiego.

Początek drugiej połowy praktycznie do zdobycia bramki był wyrównany, zaczęliśmy trochę odważniej atakować i wydawać się mogło, że opanowaliśmy sytuację na boisku. Niestety doświadczony rywal dwukrotnie skutecznie w ciągu trzech minut wykorzystał nasze błędy spowodowane, najpierw stratami piłki po niedokładnym podaniu i przyjęciu, a potem błędami w ustawieniu i asekuracji formacji obronnej. Katem naszej drużyny okazał się były gracz Cracovii Kraków i Termaliki Bruk Bet Nieciecza Łukasz Szczoczarz.

Mogliśmy w jednej z ostatnich akcji meczu zdobyć bramkę honorową. Strzał Hansona Kumah-Doe najpierw obronił Łukasz Ćwiczak natomiast dobitkę z linii bramkowej wybił Marcin Brogowski.

Podsumowując, należy podziękować wszystkim zawodnikom za ambitną walkę i dobry mecz, który jednak zakończył się dla nas niekorzystnym wynikiem.

Głowy do góry, gramy dalej, będzie dobrze !!

LKS PISAROWCE – IZOLATOR BOGUCHWAŁA  0:2  (0:0)