Wiki Sport Centrum LKS Pisarowce – Cosmos Nowotaniec 3-1

Skład: Hajduk- Kokoć (Niemczyk 46'), Łuczka, Sobota, Sikorski – Adamiak, Walaszczyk, Lorenc, Kumah-doe (Pańko 46'), Kasperkowicz – Domaradzki

Bramki: Fabian Pańko, Kamil Walaszczyk, bramka samobójcza

Żółte kartki: Sikorski, Adamiak (nie zagra z Sieniawą)

Derby rozpoczynamy bez naszego najlepszego snajpera , który ma problem z mięśniem dwuglowym. Mamy nadzieję że Sebastian szybko dojdzie do zdrowia.

W 1 połowie kontrolujemy gre utrzymając się przy piłce, staramy sie stwarzać okazję, jedna z nich miał Hanson jednak strzelal obok bramki. Goście kilka razy groźnie kontrowali rowniez stwarzajac sobie kilka dogodnych sytuacji.

Po bezbramkowej pierwszej połowie wychodzimy mocno zmotywowani i ofensywnie nastawieni. Trener wprowadza dwie zmiany, które przekładają się na siłę ofensywna naszego zespołu. Po dosrodkowaniu Niemczyka po dlugim rogu bez szans dla bramkarza strzela Fabian Pańko! Wychodzimy na prowadzenie.

Do 80 minuty spokojnie kontrolujemy grę jednak goście otrzymują prezent w okolicy 30metra od naszych obrońców i doprowadzają do wyrównania. Robi się nerwowo.

Na szczęście za pare minut akcja prawa strona, dosrodkowanie Niemczyka i obronca Cosmosu niefortunnie wybija ładując piłkę do wlasnej siatki. 2-1 dla nas a Cosmos stara się doprowadzić do wyrównania jednak w 90 wyprowadzamy kontre, Walaszczyk sam na sam omija bramkarza i pakuje piłke do pustej bramki, rowniez asysta Niemczyka.

Wygrywamy derby po bardzo ciężkim meczu, dużo walki, niepotrzebnych nerwów. Ale koniec końców odnosimy trzecie zwycięstwo z rzędu i wskakujemy na 4 miejsce w tabeli.

Brawo dla naszych zawodników. Kolejny mecz wyjazdowy zagramy z liderem Sokołem Sieniawa, który dzisiaj zremisował 2-2 z Unią Nowa Sarzyna i wciąż pozostaje niepokonany w lidze.

3 punkty na naszym koncie i to najważniejsze!