Kolejne zwycięstwo !

Nasza drużyna odniosła trzecie kolejne zwycięstwo w IV lidze, pokonując na swoim stadionie po emocjonującym spotkaniu 3:2 mocną drużynę Wisłoka Wiśniowa. Chłopcy nie przegrali od sześciu kolejek zdobywając w tym czasie 14 na 18 możliwych do zdobycia punktów – pełny szacun.

Zwycięstwo z Wisłokiem umocniło nasz zespół na trzecim miejscu w tabeli i bardzo przybliżyło do zapewnienia utrzymania w IV lidze.

Na korzystny wynik musieliśmy się sporo napracować, długo prowadził przeciwnik i dopiero w końcówce spotkania udało się, dzięki dwóm bramkom bohatera meczu Fabiana Pańko przechylić szalę zwycięstwa.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod nasze dyktando, prowadziliśmy grę, a Wisłok praktycznie ograniczył się do obrony. W 36 minucie Sylwek Sikorski wbiegł z piłką w pole karne, gdzie został sfaulowany przez bramkarza gości. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Karol Adamiak.

Długo nie cieszyliśmy się prowadzeniem, wrzutka z rzutu wolnego, piłkę niefortunnie podbija Piotrek Łuczka i mamy remis.

Po przerwie Wisłok rozochocony strzeleniem bramki zaczął śmielej atakować. W 51 minucie Pietrasiewicz skutecznie wykończył szybki atak i zrobiło się 1:2.

Nasi chłopcy, jak już niejednokrotnie się przekonaliśmy pokazali charakter. Mimo, że przez długie minuty starania gospodarzy nie przynosiły efektu, to nie ustawali oni w dążeniu do zmiany niekorzystnego wyniku.

Okazje miał Wala, raz nie potrafił z bliskiej odległości pokonać bramkarza gości, kilka minut później przymierzył z 25 metrów w poprzeczkę, nie udało się też Liskowi czy Karolowi Adamiakowi, a czas upływał coraz szybciej. Na ostatnie kilkanaście minut trener Wacek przesunął do ataku Piotrka Łuczkę, co spowodowało pewną dezorganizację formacji obronnej gości, która zaczęła popełniać błędy, co skrzętnie wykorzystaliśmy.

W 79 minucie Fabian po dośrodkowaniu Lisowskiego pokonał strzałem głową golkipera Wisłoka – mamy remis 2:2. Nie upłynęły jeszcze 3 minuty, a ponownie Fabek, po podaniu Kamila Walaszczyka uderzeniem w długi róg wyprowadził nas na prowadzenie !

Wynik meczu do końca nie uległ zmianie i księgujemy kolejne 3 punkty – gratulacje dla trenera i całej drużyny !

PISAROWCE - WISŁOK WIŚNIOWA 3:2  (1:1)